Blog
Fossil
Fosil
3 obserwujących 167 notek 95414 odsłon
Fosil, 12 czerwca 2017 r.

Ukraiński drugim językiem urzędowym we Wrocławiu?

1218 26 0 A A A

....Tego chce konsul tego kraju

Według szacunków Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, dziś już około 10 procent mieszkańców stolicy Dolnego Śląska stanowią obywatele Ukrainy.To około 70-100 tysięcy ludzi.


Według konsula honorowego Ukrainy we Wrocławiu, Grzegorza Dzika, to wystarczający powód, by wprowadzić ukraiński jako drugi język urzędowy w mieście.
Na zorganizowanym niedawno pierwszym ukraińskim forum – FORUM For Ukrainian Migrants – konsul mówił: „Chciałbym, by drugim językiem, którym posługujemy się w komunikacji i udzielaniu informacji w stolicy Dolnego Śląska, był język ukraiński. Bariera komunikacyjna może bowiem naprawdę zamknąć komuś drogę do lepszego życia.”

Kolejne 60 tys. mieszka w innych miastach Dolnego Śląska. Przyjeżdżają głownie do pracy. Można spotkać ich w sklepach, restauracjach, biurach, aquaparkach czy na budowach.W Świdnicy jest ich ok. 19 tys. W Oławie i jej okolicach 5,5 tys.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Policja zachowywała się tak jakby miała zakaz zatrzymywania demonstrantów, nawet tych...
  • Dla przypomnienia Genua: 2001 Podczas zamieszek w Genui przeciwko polityce grupy G8 został...
  • Ja jestem Hamburczyk, mieszkam w tym miescie i znam sytuacje , wiekszosc tych bandytow...

Tagi

Tematy w dziale Polityka